Едуард Єрьоменко — засновник українського хортингу

Едуард Єрьоменко відомий в Україні та за її межами спортсмен, тренер та науковець. Важко переоцінити вклад Едуарда в розвиток українського спорту, адже саме він заснував та розвинув національне єдиноборство, яке отримало назву хортинг.

Спорт появився в житті Єрьоменка ще в дитинстві. Для нього він одночасно був і хобі, і роботою. Спершу Едуард почав займатись плаванням, мав чималі успіхи та перемоги. Але згодом він перейшов у секцію дзюдо Дніпродзержинського спортивного клубу «Прометей». Єрьоменко швидко став одним з кращих дзюдоїстів. Тоді навіть говорили, що перемогти його фактично неможливо.

Під час навчання в училищі Едуард здобув чимало перемог, зокрема виконав нормативи кандидата у майстри спорту СРСР з дзюдо та самбо. Але після училища Єрьоменку довелось поставити на паузу спортивну кар’єру. Його призвали на службу до лав Збройних сил СРСР, а потім відправили в Афганістан.

Після повернення з війни Едуард повертається у спорт і починає активно працювати. Його кар’єра стрімко йде вгору, Єрьоменко здобуває перемогу за перемогою на змаганнях з кіокушин карате, паралельно працює тренером. У 2003 році його обирають на посаду президента Федерації кіокушин карате України.

З часом його спортивні здобутки тільки збільшуються, однак все частіше він задумується над тим, щоб розвивати саме українську духовно-бойову традицію.

У серпні 2008 року Едуард Єрьоменко засновує українське бойове мистецтво — хортинг. Його назва походить від острова Хортиця, на якому була розміщена Запорізька Січ. Основним завданням цього бойового мистецтва стає популяризація фізичної культури та здорового способу життя, патріотичне виховання, загартовування особистості та прищеплення патріотизму і любові до рідної держави.

Надалі Єрьоменко розроблює відповідні правила змагань з хортингу та міжнародну програму підготовки спортсменів. З того часу він починає активно розвивати новий вид спорту. І поширює хортинг Едуард не тільки по всій Україні, а по всьому світу.

Зараз завдяки нелегкій праці Едуарда Єрьоменка хортинг здобув чималу популярність у нашій державі та за її межами.

Людмила Оленюк

Читайте у рубриці