«Володар обрію» — зброя нового покоління, створена в Україні

В Україні створили антиматеріальну, мультикаліберну гвинтівку. Її назва — «Володар обрію». Цю зброю можна сміло називати найпотужнішою снайперською гвинтівкою у світі.

«Володар обрію» — це безсумнівно чудо техніки, яке створене для високопрофесійних снайперів. Для України це знаково, бо нарешті через скільки років війни на Донбасі у нас появились виробники такої професійної та якісної зброї.

Що ж таке «Володар обрію» та як ним користуватися? По-перше, як вже писалося, це антиматеріальна гвинтівка. Якщо пояснити детальніше, то це означає, що вона великокаліберна та снайперська. Призначення цієї гвинтівки — насамперед для ураження звичайної та легкоброньованої техніки супротивника, виведення з ладу засобів зв’язку та іншого високотехнологічного обладнання, стрільби по захищених вогневих точках, підриву складів з артилерійськими боєприпасами тощо. Тобто, сміло можна говорити, що ця гвинтівка у руках справжнього професіонала буде дуже важливою та корисною зброєю.

Як каже автор проєкту «Володар Обрію» та засновник однойменної української компанії Іван Лукашевич, їхня гвинтівка призначена для снайперів вищої категорії, які надзвичайно добре розуміються у всіх деталях снайперської справи. Тільки ці люди зможуть ефективно користуватися «Володарем обріїв».

«Цей той інструмент, який визначає хто зі щитом, хто на щиті», — наголошує Іван Лукашевич.

Ідея створити таку високотехнологічну зброю з’явилася ще у 2014 році. І від того часу робота активно тривала. За словами Лукашевича, вони взялись за розробку цієї зброї з думкою про те, що снайпери мають отримати гвинтівку з певними характеристиками. Розробники поставили перед собою декілька важливих завдань, а саме: зброя моя стріляти якомога далі, якомога точніше і бути зручною у використанні.

Розробка гвинтівки розпочалася зі створення боєприпасу. Він став основою всього проєкту. Боєприпас мав відповідати дуже високим вимогам, його якість та міцність мали бути на найвищому рівні. Набій мав вийти високоточним та далекобійним.

Певний час тривала розробка та випробування патронів і у 2016 році з’явився перший прототип боєприпасу, який би задовольнив всі технічні вимоги задуманої зброї.

У результаті для комплексу «Володар обрію» у гільзу патрона 14,5х114 шляхом переобжиму і проточування посадили кулю 50 BMG. Куля нового боєприпасу переходить на дозвукову швидкість на відстані у 2900 метрів.

Що дає цей боєприпас? За словами Івана Лукашевича, у порівнянні з 14,5х114 він дає значно кращу купність, менший імпульс віддачі оскільки маса кулі менша. Також у результаті отримано кращу настильність, але найголовніше — набій дозволяє використовувати компоненти іноземного виробництва, які мають високу точність і стабільність виготовлення.

Після отримання потрібного боєприпасу розробники взялися за створення самої гвинтівки. Вона мала також відповідати характеристикам: мінімальні габарити, масу і простоту конструкції. Створювати цю зброю допомагали відомі стрільці-високоточники та снайпери.

Так «Володар обрію» став гвинтівкою, яка має масу менше ніж 16 кілограмів, а довжину — 152 сантиметри (у похідному положенні). Ця зброя може вразити ціль за укриттям, легку бронетехніку та інші цілі з дистанції понад 2000 метрів. Точність на такій дистанції складає менше однієї кутової хвилини.

Виходить, що снайпер з «Володарем обрію» має можливість стати недосяжним для будь-яких стрілецьких дій противника.

Читайте у рубриці