Наука під час війни: «Моделювання та інформаційні технології у фізичному вихованні і спорті»

Воєнний стан у країні вносить суттєві корективи у життя українських науковців. Однак найкращий спосіб підтримати державу, на наш погляд, це ефективно працювати кожному на своєму місці. Тому 10–12 листопада 2022 року у Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського відбулася вже XVII Міжнародна наукова конференція «Моделювання та інформаційні технології у фізичному вихованні і спорті». Головний організатор – колектив кафедри стрільби і технічних видів спорту. Враховуючи безпекову ситуацію та значний інтерес українських і закордонних учасників, які прагнули безпосереднього спілкування, конференцію було вирішено проводити поза межами вишу, на одній із локацій у селищі Славське.

Серед учасників наукового форуму були представники 24 закладів та організацій. Більшість дослідницьких матеріалів було подано з-за кордону, що є результатом тісної співпраці основних організаторів із закордонними партнерами, а також цьому сприяла можливість користуватися трьома робочими мовами конференції – українською, польською й англійською. Окрім номінальних господарів, науковців Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, безпосередню участь у конференції взяли представники Академії фізичного виховання і спорту імені Єнджея Снядецького з Ґданська, Інституту прикладних проблем механіки і математики імені Я.С. Підстригача НАНУ, Польської академії наук в Ґрудзьондзу, Київського університету імені Бориса Грінченка, Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, Авіаційно-космічного центру Київського палацу дітей та юнацтва, Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини, Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, Університету Миколи Коперника в місті Торунь, Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнології ім. С.З. Ґжицького, а також 2 президенти обласних федерацій стрільби з лука, представники Федерації військового хортингу України та Школи підготовки снайперів Збройних сил України.

Привітав учасників проректор з наукової роботи і зовнішніх зав’язків, професор Андрій Вовканич. Робота конференції тривала упродовж трьох днів, але основні заходи було заплановано на 11 листопада. Саме в цей день голова засідання, завідувач кафедри стрільби і технічних видів спорту, професор Богдан Виноградський від імені усіх учасників вручив вітальний диплом представникам численної польської делегації з нагоди одного з найважливіших державних свят Республіки Польща – Днем Незалежності. Було підкреслену вагому допомогу Польського Народу і Держави, що надається Україні й українцям. Відзначено дуже тісну та плідну співпрацю між закладами вищої освіти, зокрема між нашим Університетом і АВФ у Ґданську та іншими закладами освіти у Польщі.

Основна частина конференції відбувалася у форматі доповідей, дискусій та обговорень за такими напрямами:

  1. Моделювання об’єктів і процесів у біологічних та природних системах.
  2. Моделювання і прогнозування процесу підготовки та підготовленості спортсменів.
  3. Моделювання як метод наукового пізнання складних об’єктів і процесів у фізичному вихованні.
  4. Інформаційні технології і технічні засоби у фізичному вихованні та спорті.
  5. Аспекти безпеки у фізичному вихованні та спорті.
  6. Непараметричне моделювання соціокультурних процесів у фізичному вихованні та спорті.

У програмі конференції вже за традицією була і практична частина, зокрема майстер-клас з володіння найсучаснішими зразками снайперського обладнання, який провів представник Школи підготовки снайперів Збройних сил України.

У рамках роботи конференції відбулася також презентація нових навчальних видань авторства науково-педагогічних працівників кафедри стрільби та технічних видів спорту ЛДУФК, які побачили світ упродовж останнього року і які безпосередньо стосувалися тематики конференції, зокрема кілька навчальних посібників із вивчення різних видів стрілецького спорту, спортивної біомеханіки, міжнародних правил змагань, практичних і дидактичних матеріалів на допомогу снайперам, із безпеки тощо.

Ми щиро дякуємо за активну участь у нашій конференції всім її учасникам. Сподіваємося, що цей науковий захід, проведений у такий важкий і водночас важливий час для нашої Держави, став для вас корисною подією, дав відчути науковий тонус і можливість поспілкуватися й обмінятися науковим та дидактичним досвідом. Плануємо організувати такий же форум й у 2023 році!

Оргкомітет конференції

Читайте у рубриці