«Де сила – там воля витає!» Іван Боберський

Вийшло друком виробничо-практичне видання “Нотатник стрільця”.

Практичний порадник підготував колектив укладачів: доктор наук з фізичного виховання та спорту, професор, завідувач кафедри стрільби та технічних видів спорту Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Богдан Виноградський, викладач цієї ж кафедри Андрій Демічковський, магістрант кафедри Володимир Савран та аспірант кафедри першого року навчання Олексій Шило.

Укладення цього нотатника обумовлене необхідністю поліпшити процес навчання й удосконалення умінь і навичок стрільців із вогнепальної зброї на різні відстані, зокрема на довгі та наддовгі дистанції.

Видання отримало рекомендації від начальника Київського військового ліцею імені Івана Богуна, генерал-майора Збройних сил України Ігоря Гордійчука, начальника кафедри вогневої підготовки факультету бойового застосування військ Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, полковника Романа Сідора і доктора наук з фізичного виховання та спорту, професора, начальника кафедри фізичного виховання, спеціальної фізичної підготовки і спорту НАСВ, полковника Сергія Романчука.

Нотатник стрільця : практичний порадник / Уклад. Б. Виноградський, А. Демічковський, В. Савран, О. Шило. – Львів : ЛДУФК ім. Івана Боберського, 2022. – 160 с. (Зам. №251. Версія 1.1. Для службового користування*)

Нотатник розроблено з урахуванням теоретичних знань і практики застосування зброї в екстремальних умовах, а саме: використано сучасні дані, новітні підходи з методології підготовки стрільців, можливості використання різноманітної сучасної стрілецької зброї, універсальні підходи до процесу навчання стрілецької справи.

Нотатник є допоміжним дидактичним засобом, що визначає спрямованість і зміст навчально-тренувального процесу підготовки сучасних стрільців, професійних спортсменів, а також снайперів.

Видання містить терміни, одиниці вимірювання, короткі практичні поради, балістичні параметри й інші табличні матеріали для ефективного проведення навчально-тренувальної та змагальної діяльності з інструктором та без нього, що суттєво підвищить ефективність оволодіння вміннями та навичками у стрільбі в різних умовах із вогнепальної зброї. Урахувавши «роботу» з вітром, можна звести до мінімуму негативний вплив метеорологічних чинників-завад, що сприятиме підвищенню точності влучання за допомогою корегування прицільного пристрою. У різних графічних формах фіксації стрілецької сесії можна нотувати всю необхідну інформацію, що зменшує витрати часу на різні розрахунки.

Матеріал нотатника погоджено у Федерації військового хортингу України.

Видання вийшло при консультативній підтримці працівників редакційно-видавничого відділу ЛДУФК ім. Івана Боберського (керівник Оксана БОРИС).

Читайте у рубриці