Книга «Народні панцерники» вже в усіх військових вузах та обласних бібліотеках

Цього року світ побачило унікальне видання про саморобні броньовики АТО і ООС на Донбасі. Книга «Народні панцерники» від автора телепрограми «Техніка війни» підполковника ЗС України Сергія Камінського сподобається не лише тим, кого цікавить технічний бік протистояння російському агресору у 2014-15 роках, а й любителям бойовика-антиутопії «Скажений Макс» («Mad Max»).

«Народні панцерники» – це уявна виставка-майданчик знакових саморобних броньовиків, яких створили активісти для захисників України починаючи з 2014 року, коли був брак справної техніки, не кажучи вже про захищену. Після перемоги над агресором автор мріяв зібрати народне надбання в одному місці. Та згодом збагнув, що єдиною локацію, куди можливо стягнути всю цю вражаючу техніку, є саме книга. Бо доля кожної машини склалася по-різному… Деякі з шушпанцерів ще на службі, а деякі вже на звалищі. Якісь були знищені на війні, а якісь скинули свій захист, аби легше «дихалося».

Це військово-історичне ілюстроване видання українською мовою має обсяг 224 сторінки і розповідає про більш ніж 75 унікальних народних броньовиків. Усі вони створені на базі цивільних або військових машин, які з заводу були не захищеними. Тобто жодного БТР, БРДМ, БМП, МТЛБ у книзі немає. В кожному з 50 розділів є стандартні підрубрики, що характеризують машини: «База» на якій створено зразок, «Бронювання», «Озброєння» та «Бойовий шлях». Сотні фотозображень «хенд-мейд» монстрів доповнюють QR-коди з переходом на оригінальні відео цих машин, які завантажені на Youtube-каналі книги «Народні панцернки». На останок Сергій Камінський аналізує сплески створення саморобних броньовиків у світі за останні 100 років: від «Остінів» УНР до «джихад-мобілів» «ІДІЛ». Ще у своїй роботі автор подає добірку «шушпанцерів» проросійських бойовиків, а також українських «Народних панцерників», що не ввійшли в книгу через брак фактажу.

Аби зібрати ексклюзивний матеріал, Сергій Камінський витратив 4 роки, провів понад 125 інтерв’ю з механіками, волонтерами, спонсорами та воїнами-«юзерами», які завдяки спонсорам отримають по книжці в подарунок. У час нестачі заводських захищених зразків ці імпровізовані броньовики виконали свою місію – захистили безцінні життя воїнів! Тому це журналістське дослідження насамперед про людей, які врятували інших людей.

Цього року “Народні панцерники” були презентовані у Києві, Львові, Дніпрі, Краматорську, на фестивалі Old Car Land, Міжнародній виставці “Зброя та безпека-2021”, а також на Х-му Книжковому арсеналі в рамках ініціативи “Ветеранський намет”. За останні місяці автор безкоштовно передав примірники свого творіння до усіх вищих військових навчальних закладів та рідного Київського військового ліцею імені Івана Богуна, Головного військового клінічного госпіталю та чотирьох мобільних військових шпиталів, а також найбільших бібліотек столиці та областей України. Також нещодавно частину книги «Народні панцерники» було перекладено англійською мовою, щоб запропонувати іноземним видавцям надрукувати «Народні панцерники» для більш широкої аудиторії.

Надрукована книга на глянцевому папері у форматі 210х275 мм. (як серія книжок Сергія Згурця «Оружие Украины») з твердою обкладинкою. Завдяки сотням фото і десяткам QR-кодів з переходом на відео, читач зможе наочно побачити, яких перетворень зазнали машини упродовж брьонювання і як цей народний захист витримав випробування війною на Сході України. Тираж «Народніх панцерників» – 1000 примірників і він вже закінчується. Але замовити книгу «Народні панцерники» ще можна встигнути, написавши на Viber, Whatsapp, Telegram за номером +38(099)10-54-999, або особисте повідомлення на https://www.facebook.com/folkarmour, або листа на електронну пошту folkarmour@ukr.net.

Про автора: Сергій Камінський – затятий автомобіліст, підполковник Збройних Сил України та заступник начальника Центральної телерадіостудії МО України, знавець зброярської сфери та автор Телепрограма “Техніка війни” (24 Канал). 29 травня 2014 року вперше був залучений до антитерористичної операції на Донбасі, куди ще не раз повертався фільмувати докази російської агресії. Кадровий офіцер свого часу закінчив Київський військовий ліцей імені Івана Богуна (1997–2000), Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (2000–2005) та Національна академія державного управління при Президентові України (2014–2017). Також навчався у Великій Британії (2011) і США (2019). Одружений, має двох синів.

Youtube-канал: https://www.youtube.com/channel/UCKPqeyZ5OC-h1CSAXeYMWlw

Читайте у рубриці