Практична стрільба — це різновид стрілецького спорту

Розвиток почався в Каліфорнії (США) на початку 50-х роківминулого століття. Ідея популяризації безпечного поводження із особистою вогнепальною зброєю, кваліфіковане використання, сподобались сотням тисяч стрільців світу. З 2015 року практична стрільба є офіційним видом спорту в Україні наказ Мінмолодьспорту № 1198 від 24.04.2015 р.

Рушійною силою розвитку практичної стрільби в Україні є «Федерація Практичної Стрільби України», яка заснована в 2014 році зборами стрільців України. ФПСУ працює на засадах демократичних принципів. Усі посади виборні. Вищим органом є Конференція за 7 років існування проведено вже 4. У 2017 році ФПСУ надано статус «національної». На даний момент у ФПСУ 936 спортсменів. У регіонах України з 44 клубів в 20 існують дитячі секції в спортивних стрілецьких клубах та ДЮСШ. На рік проводиться більше 60 змагань різних рангів з 5-х видів програм, це – пістолет, карабін, рушниця, мінікарабін і карабін під пістолетний патрон.  У 20 регіонах України з їх числа 16 змагань рівня України.

У 2018 році за сприянням Мінмолодьспорту ,ФСУ, ФПСУ був прийнятий закон «Про спортивну зброю» та постанова Кабміну «Про затвердження Порядку придбання, зберігання, перевезення і використання спортивної зброї, боєприпасів до неї, утримання стрілецьких тирів, стрільбищ та стендів.»

У 2020 році затверджені нові правила змагань, які об’єднують крім пістолета,рушниці та карабіна такі нові дисципліни як травматичний пістолет, пневматичний пістолет, карабін під пістолетний патрон, міні карабін. Також нові види програми змагань як стрілецьке багатоборство, динамічне стрілецьке багатоборство,швидкісна практична стрільба, прикладна практична стрільба. Саме прикладна практична стрільба буде дуже корисною для всіх силових відомств.

На даний час в Федерації 125 суддів усіх категорій, більше 50 спортсменів-інструкторів в клубах та 11 тренерів з вищою спортивною освітою. Ще 4 осіб продовжують навчання за тренерською спеціальністю у вищих навчальних закладах спортивного профілю.

Затверджено та впроваджено програму з практичної стрільби для ДЮСШ.

Затверджено та впроваджено програму базової вогневої підготовки військовослужбовців з практичної стрільби в Збройних силах України.

У 2021 році плануємо створити спеціалізовану ДЮСШ з практичної стрільби. Розроблено та затвердження нові правила виду спорту.

Підписано меморандум про співпрацю з Національною гвардією України, НАБУ та Службою Безпеки України.

Читайте у рубриці