Розвиток стрілецької культури за стрілецьким хортингом

Зараз в Україні активно розвивається стрілецький хортинг. Вперше у Запоріжжі провели чемпіонат України із цього виду спорту під назвою «Пневматичний Двуган». Участь в ньому взяли діти, юніори та кадети. Вони змагались у стрільбі з пневматичної гвинтівки та пневматичного пістолета.

Як пояснює організатор заходу Сергій Єлін, взагалі стрілецький хортинг — це система швидкої, ефективної стрілецької підготовки з використанням пневматичної зброї калібру 4.5 мм за авторською методою «Гаряче Холостіння».

Чемпіонат України, який відбувся у Запоріжжі, називають хоч і тяжким в організації, але одночасно максимально цікавим, натхненним та спортивним. У ньому взяли участь 53 юних спортсменів. Приїхали 10 команд з Миколаєва, Кропивницького, Полтави та Запоріжжя.

«Основна ціль чемпіонату — надання учасникам правильних знань та навичок щодо безпечного поводження зі зброєю. Під час змагань люди отримали гарну можливість обмінятись знаннями, розширити коло однодумців, та знайти нових друзів. А це насправді дуже важливо у цьому виді спорту», — розповідає Сергій Єлін.

Інша важлива мета чемпіонату — розвиток стрілецької культури, стрілецького хортингу як спорту. Адже він має стати якісною системою стрілецької підготовки як дітей, юніорів, кадетів, майбутніх захисників держави, так і вже діючих військових підрозділів та спецпідрозділів поліції й Національної гвардії України.

Змагання були цікавими та насиченими. Організаторам вдалось провести їх на достойному рівні і зробити все, щоб кожен учасник надовго запам’ятав участь в чемпіонаті.

Важливо й те, що до останнього трималась інтрига і результати для всіх були непередбачуваними. Серед команд перше місце отримав «Вимпел» з міста Миколаїв.

Інші команди посіли такі позиції у рейтингу:

  • 2 місце: команда «Основа майбутнього» з міста Запоріжжя;
  • 3 місце: команда «#6sense» з міста Запоріжжя;
  • 4 місце: команда «Стаф2» з міста Запоріжжя;
  • 5 місце: команда «Стаф3» з міста Запоріжжя;
  • 6 місце: команда «Скіф2» з  міста Полтава;
  • 7 місце: команда «Скіф1» з міста Полтава;
  • 8 місце: команда «Стаф1» з міста Запоріжжя;
  • 9 місце: команда «Скіф3» з міста Полтава;
  • 10 місце: команда «Цитадель» з міста Кропивницький.

У загальному заліку перше місце зайняв Іван Пагін з команди «Вимпел», друге місце — Євгенія Стафанова з команди «#6sense», а третє місце — Богдан Харлан з команди «#6sense».

Чемпіонат зайняв високу планку серед стрілецьких змагань, а його учасники показали гарний рівень та техніку володіння зброєю. І це попри те, що всі вони — доволі юні. Та нічого не може змінити того, що вони вміють правильно та безпечно користуватись пневматичною зброєю.

За словами організатора Сергія Єліна, звичайно не все пройшло ідеально, були певні зауваження, штрафи для учасників за тримання пальця на спусковому гачку під час пересування між укриттями. Багато кому потрібно відпрацьовувати свої вміння щодо правильного маніпулювання зі зброєю та амуніцією. Але це все дрібні помилки.

Грубих порушень під час змагань не відбулось, і це ще раз доводить того, що все пройшло на високому рівні, а учасники — юні професіонали стрілецького хортингу.

Читайте у рубриці